O mnie

Marta Nowak-Kulpa

Jestem psychologiem i dyplomowaną psychoterapeutką (po szkoleniu całościowym i ustawicznym w Polskim Instytucie Ericksonowskim).

Diagnozy i pomocy psychologicznej nauczyłam się pracując od 2004r. w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku.

Od 2007r. mam własną praktykę psychoterapeutyczną prowadząc terapię indywidualną i rodzinną.

Od 2012r. pracuję z pacjentami Instytutu Onkologii w Gliwicach nad wzmacnianiem ich odporności, wytrwałości w trudach oraz adaptacją do zmian, obejmując opieką terapeutyczną pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej. 

Doświadczeniem zdobytym w pracy dzielę się prowadząc warsztaty w kraju i na świecie (min. na Węgrzech, w USA, Australii). Jestem członkinią The International Society of Hypnosis i współpracuję z Australian Society of Hypnosis (Perth) oraz Milton H. Erickson Institute of the Bay Area (California) i Polskim Instytutem Ericksonowskim.

Nauczam o zastosowaniu terapii ericksonowskiej i sposobach radzenia sobie z życiowymi zmianami. Szkolę lekarzy i terapeutów, wolontariuszy, wychowawców, starając się o przekaz w dostępnej formie i praktyczne zastosowanie skutecznych rozwiązań. (Zgodnie z myślą Miltona H. Ericksona, że łatwiej jest się uczyć będąc szczęśliwym.)

Bajam. Znam siłę przypowieści i dzielę się nią z innymi, używając w pracy leczniczych metafor. Od początku pandemii covid-19 nagrywam opowieści terapeutyczne, by dać możliwość korzystania z ich siły także tym, którzy nie mogli korzystać z psychoterapii w tym czasie. Część z nich jest do odsłuchania tu: WŁAŚNIE TAK! OPOWIEŚCI PSYCHOTERAPEUTYCZNE lub w zakładce Wideo.

Praca jest mi pasją, a podróże inspiracją. Jednak moją największą radością, motywacją i przygodą jest macierzyństwo.

Za swoimi pacjentami powtarzam sobie i innym, że trzeba żyć. Tak dobrze jak to możliwe. Teraz, bo szkoda czasu. Życie to zmiany, a największa zmiana świata zaczyna się od najmniejszej zmiany siebie.