Szkolenia

Od zawsze wiem, że szkolenie się daje dużo radości. Zdobywanie umiejętności, rozwój, ubogacanie… to wszystko dzieje się podczas uczenia się nowej percepcji świata.

Od jakiegoś czasu wiem także, że szkolenie innych daje dużo radości.

Zapraszam na prowadzone przeze mnie szkolenia, które opierają się na założeniach ericksonowskich: Masz zasoby! Masz siebie! Masz przyszłość!

Prowadzę warsztaty:

  • dla profesjonalistów z zastosowania technik ericksonowskich w leczeniu;
  • dla pacjentów chcących poznać skuteczne sposoby wspierania zdrowienia;
  • dla zaciekawionych mocą bajki i metafory w poszerzaniu horyzontów i otwieraniu się na zmiany.

Opowieścią bliską początkom moich szkoleń jest historia opowiedziana mi przez jednego z moich nauczycieli. Bernhard Trenkle powiedział mi kiedyś, czym podzielił się z nim jego nauczyciel- Jeff Zeig, którego nauczycielem był z kolei Milton H. Erickson.

Jeff zauważył, jak w trakcie pilotowania szybowcem człowiek zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie wykorzystać całego powietrzna dookoła… Co więcej, zdaje sobie również sprawę, że nie potrzebuje całego dostępnego powietrza. Potrzebuje za to właśnie tego, które jest dostępne teraz, w tym momencie… Bo prąd powietrza, który jest w stanie wznieść cię wysoko zdarza się w jakimś momencie i potem mija. Masz tylko chwilę na decyzję, wznieść się czy czekać na kolejny sprzyjający moment. Bez gwarancji, że kolejny nadejdzie…

Ta wyjątkowa metafora była mi inspiracją by rozwinąć skrzydła, i poczuć wiatr w żaglach, i odbyć wiele udanych lotów w nowe przestrzenie.
A pewnego dnia poznałam dosłowne znaczenia tych słów. Trzymając stery szybowca. Pogoda nie była idealna. Rzadko bywa. Nie wiadomo było czy kiedykolwiek będzie lepsza. Trzeba było zadbać o swoje bezpieczeństwo i lecieć! Łapać ten wiatr, który jest. Wznieść się! Życie wygląda całkiem inaczej z tamtej perspektywy, kiedy pozwala się sobie na swobodne unoszenie się.

Tak właśnie mają dla mnie przebiegać dobre warsztaty!


Jeśli chcesz dołączyć, sprawdź aktualne propozycje:

Seminarium szkoleniowe

Zapraszam na cykliczne spotkania w ramach Gliwickich Seminariów Ericksonowskich. Ich idea powstała po wizycie dr Erica Greenleafa w Polsce, gdzie na spontanicznym warsztacie z polskimi psychoterapeutami, mieliśmy okazję doświadczyć tego, co najlepsze w trakcie spotkania w osobistym kontakcie. A jeśli coś jest dobre, trzeba nam tego więcej i więcej. Zatem zapraszam do Gliwic na piątkowe popołudnia, by pożytkować, zasiewać i patrzeć z nadzieją w przyszłość (choć jest nam nieznana).

Seminarium będzie trwało od 17:00 do 20:00, a jego tematyka będzie dotyczyć skutecznego stosowania psychoterapii ericksonowskiej, w oparciu o praktyczne przykłady. Będzie to także, jak to jest w ericksonii, okazja do doświadczania i znajdowania własnych zasobów, w dobrym kontakcie ze sobą.

Ilość miejsc jest ograniczona ścianami gabinetu, zatem zachęcam do rezerwowania sobie terminu na poszczególne spotkania. Plan na pierwsze półrocze już jest:

19. stycznia; 23. lutego; 15. marca; 12. kwietnia; 24. maja oraz 21. czerwca (po obowiązkowo przyjemnym spotkaniu na kongresie w Krakowie: https://www.hypnosis2021.com.pl/)

Cena za spotkanie 200,-

Dr Greenleaf, wpisał sobie w kalendarz wszystkie te daty i z radością dołączy do nas na część spotkania- przez Zoom lub osobiście, kiedy znów odwiedzi Polskę. Zatem plan jest taki, by doświadczać dobrego spotkania w realnym kontakcie, a na deser skorzystać z dobrodziejstw technologii i przeżyć kontakt z Legendą, by tworzyć nowe wspólne opowieści.

https://www.miltonherickson.com/poland-1

* * *

Szkolenie w ramach XXXI Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowego „UTILISEASATION”

Termin: 03-10.06.2023

Miejsce: Pokamedulski Klasztor w Wigrach, Suwalszczyzna

https://www.wigry.de/programm-2023?id=342:m-nowak-kulpa-where-panic-meets-calmness-ericksonian-approaches-to-managing-fears-and-anxiety-using-metaphors-and-hypnosis&catid=31:abstracts-2023

* * *

𝐈𝐒𝐇 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐡𝐥𝐲 𝐦𝐚𝐬𝐭𝐞𝐫𝐜𝐥𝐚𝐬𝐬 – online workshop

❞𝐄𝐫𝐢𝐜𝐤𝐬𝐨𝐧𝐢𝐚𝐧 𝐡𝐲𝐩𝐧𝐨𝐭𝐡𝐞𝐫𝐚𝐩𝐲: 𝐬𝐞𝐞𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐚 𝐰𝐚𝐲 𝐟𝐫𝐨𝐦 𝐬𝐮𝐟𝐟𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐡𝐞𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠❞

https://ishhypnosis.silkstart.com/events/ish-monthly-masterclass-ericksonian-hypnotherapy-seeking-a-way-from-suffering-to-healing-wed-17-may-2023-i-17-20-cest-by-marta-nowak-kulpa

* * *

SPOSOBY PROWADZENIA SKUTECZNEJ TERAPII W TRUDNYCH WARUNKACH. Łowcy zasobów.

Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów, którzy chcą wzbogacić swój warsztat pracy o narzędzia pomagające pracować w warunkach wyzwań.
Prowadzenie psychoterapii bywa komplikowane przez specyfikę miejsca w którym się odbywa, ograniczenia związane z czasem bądź diagnozą pacjenta. Warsztat przedstawi metody dostrajania się terapeuty do istniejących warunków dla wprowadzenia możliwych zmian.

Program warsztatu:
– Krótkie interwencje inicjujące długotrwałą zmianę;
– Diagnoza zasobów pacjenta jako podstawa planowania terapii;
– „Co dobrego z tego wynika?” – wykorzystanie doświadczenia do budowy interwencji terapeutycznych.

Termin: 22 kwietnia 2023 r. w godz. 9.00-17.00

Cena: 350 zł

Informacje i zapisy: tel. 519 67 65 63  lub przez formularz internetowy.

* * *

METAFORY CIAŁA – zastosowanie metod transowych w leczeniu chorób somatycznych.

Warsztat dla psychoterapeutów, psychologów, terapeutów i medyków.

Warsztat będzie wprowadzeniem do stosowania technik terapii ericksonowskiej podczas leczenia chorób somatycznych. Zdrowienie w holistycznym leczeniu angażuje nie tylko zabiegi medyczne czy farmakoterapię ale również psychoterapię.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają:

– podstawy tworzenia metafor terapeutycznych wspierających wzmacnianie i regenerację organizmu;
– założenia hipnozy ericksonowskiej;
– sposoby odnajdowania zasobów pacjenta potrzebnych do zdrowienia;
– techniki dbania o podstawowe narzędzie terapeutyczne, jakim w pracy z chorobą jest zdrowie psychoterapeuty/terapeuty/medyka.

Termin: 11 lutego 2023r., godz: 9:00 – 17:00

Miejsce: Tychy, ul. Husarii Polskiej 1b

Cena: 340 zł

Informacje i zapisy: psycholog.dankowska@gmail.com i telefonicznie: 501-290-246

* * *

NIEULĘKNIENI – zastosowanie opowieści terapeutycznych w panowaniu nad lękiem w obliczu pandemii, wojny i innych wizji końca świata

Warsztat dla psychologów i psychoterapeutów pracujących z pacjentami w silnym lęku. W trakcie zajęć uczestnicy poznają ericksonowskie sposoby radzenia sobie z lękiem i niepokojem, wykorzystujące metaforę i hipnozę.

Program warsztatu:

– czym jest trauma udzielona i jak terapeuta może radzić sobie z „zarażaniem” lękami pacjentów;
– projektowanie bezpiecznego miejsca;
– techniki terapii ericksonowskiej pożytkujące stan obecny dla tworzenia potrzebnej zmiany;
– opowieść terapeutyczna, która koi i karmi odwagę.

Termin: 3 grudnia 2022 r. godz. 9.00-17.00

Miejsce: Gdańsk- OŚRODEK PSYCHOTERAPII I PSYCHOEDUKACJI „BUSOLA” ul. Do Studzienki 13/2 

Cena: 340 zł

Informacje i zapisy: tel. 519 67 65 63  lub przez formularz.

MINIONE WYDARZENIA:

METAFORY CIAŁA – zastosowanie metod transowych w leczeniu chorób somatycznych.

Warsztat dla psychoterapeutów, psychologów, terapeutów i medyków.

Warsztat będzie wprowadzeniem do stosowania technik terapii ericksonowskiej podczas leczenia chorób somatycznych. Zdrowienie w holistycznym leczeniu angażuje nie tylko zabiegi medyczne czy farmakoterapię ale również psychoterapię.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają:

– podstawy tworzenia metafor terapeutycznych wspierających wzmacnianie i regenerację organizmu;
– założenia hipnozy ericksonowskiej;
– sposoby odnajdowania zasobów pacjenta potrzebnych do zdrowienia;
– techniki dbania o podstawowe narzędzie terapeutyczne, jakim w pracy z chorobą jest zdrowie psychoterapeuty/terapeuty/medyka.

Termin: 17 września 2022 r. godz. 10.00-18.00

Osoba prowadząca:
Marta Nowak-Kulpa jest psychoterapeutką ericksonowską i psycholog,
członkinią International Society of Hypnosis. Pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, ma własną praktykę terapeutyczną i szkoleniową. Od lat współpracuje także z Polskim Instytutem Ericksonowskim.
Zajęcia bazują na doświadczeniu terapeutycznym prowadzącej i będą zawierać opisy pracy z pacjentami Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej.

Cena: 340 zł

Informacje i zapisy: tel. 519 67 65 63  lub przez formularz oraz http://www.terapeuci-gdansk.pl/metafory-ciala-zastosowanie-metod-transowych-w-leczeniu-chorob-somatycznych/.

* * *

PROJEKT PARASOL

Parasol to cudowny wynalazek! Kiedy trzeba chroni przed słońcem, kiedy trzeba przed deszczem. Żeby mógł spełniać swoją rolę potrzebuje być silny, by cierpliwie znosić kaprysy pogody. Właśnie tak, jak rodzic!

Zapraszam na warsztaty dla rodziców:
* Jeśli twoje dziecko nie radzi sobie z napięciem, jest wybuchowe albo wycofane, niepokoisz się jego zachowaniem, obserwujesz zmiany które cię martwią (zamyka się w sobie, ucieka w wirtualny świat, samookalecza…)
* Jeśli tobie coraz trudniej być uważnym i wspierającym rodzicem, wobec problemów i stresu, którego doświadczacie
* Jeśli czujesz się bezradny jako rodzic.


Dorastanie jest trudne samo w sobie. Nawet bez pandemii i wojny tuż za granicą. Pomaganie dzieciom w przejściu tego okresu wymaga siły i cierpliwości. Na wrześniowych warsztatach dowiesz się jak je ćwiczyć.

Zajęcia będą krótkie i intensywne. W piątek 9 września 2022, w Gliwicach, od 17:00 do 20:00. Oprócz części teoretycznej będzie też przestrzeń, by zająć się konkretnymi problemami zgłoszonymi przez chętnych uczestników.

W projekcie brać mogą udział rodzice dzieci w każdym wieku, a także nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy, którzy chcą wzbogacić swój warsztat o nowe umiejętności albo utrwalić te sobie znane.

Koszt udziału: 200,-. Cena rabatowa dla każdego uczestnika pary rodzicielskiej (do takiego uczestnictwa zachęcam, bo co dwie głowy to nie jedna) wynosi 150,-

https://www.facebook.com/events/442947451005748/

Zapisy pod numerem telefonu: 607 034 094 oraz e-mail: martanowakkulpa@gmail.com